Živí mezi mrtvými

Kateřina Hlouchová

KatkaKateřina je vedoucí hrobkového týmu. Zaměřuje se na marketingovou propagaci a spolupráci s organizacemi, které pracují v kultuře a turismu. Potkat ji můžete na komentovaných prohlídkách, ale i v pokladně. V kapucínské hrobce zúročuje svoje vzdělání (management v kultuře, estetika a kulturní studia) i praktické zkušenosti nabyté ve svém předchozím angažmá v Letohrádku Mitrovských. Je oblíbená zejména u zahraničních návštěvníků, protože vedle obvyklé angličtiny s nimi o zajímavostech kapucínské hrobky konverzuje také ve španělštině a italštině. Fascinuje ji gotický sloh a málokterý zdejší hrad unikl její pozornosti. Ráda se zaposlouchá do Handela, Pachelbela či swingových melodií. A nepřestává být vděčná bratřím Lumièrům za jejich vynález.

Cyril Josef Komosný

CyrilPřestože jako kapucínský kněz má primárně na starost duchovní péči o nemocné, zvládá vedle toho také promýšlet a spolupracovat na rozvoji hrobky. Miluje umění a architekturu baroka, zvláště stavby Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Je radost s ním cestovat, dokáže podat výklad k téměř každé církevní stavbě – od kapličky po katedrálu. Jeho přízvuk prozrazuje, že pochází z Moravského Slovácka, a to z hudebně založené rodiny. Hrál na cimbál a ve skříni mu nechyběl slovácký kroj. K jeho zálibám patří aranžérství, které je k vidění v kapucínském kostele, především v období liturgických slavností.

Dagmar Smolíková

Dasa 2Má na starost proměnu expozic, pátrání v archivech, komentované prohlídky i zodpovídání zvídavých otázek přímo v pokladně. Do kapucínské hrobky přišla posílena mnohaletými zkušenostmi z ekologického neziskového sektoru, zvláště ji obohatila devítiletka v redakci časopisu Sedmá generace. Kapucínský klášter má prozkoumaný od sklepů až po klenbu kostela, přesto pro ni stále řada věcí zůstává záhadou. Inu, každý klášter má svá tajemství. Ve svém volném čase spravuje kapucínskou klášterní knihovnu, byť se ani zdaleka nepodobá středověkému labyrintu z jejího oblíbeného románu Jméno růže. Za klíčové milníky lidstva pokládá domestikaci Felis silvestris a objev možností kávovníku.

Marie Doležalová

Majka2Její doménou je především práce v pokladně. Má však také na starost květiny na rajském dvorku hrobky i jeho aranžmá během zimních měsíců. Náš tým vydatně posiluje svým nezdolným optimismem a chutí pouštět se do nových věcí. Svůj čas ale netráví jen v podzemí kapucínského kostela. Potkat ji můžete také na bohoslužbách; patří mezi nejlepší lektory a lektorky, co u nás máme.

 

 

 

Naši spolupracovníci a spolupracovnice

  • Markéta Baštová, kunshistorička,Loreta Praha
  • Jana Kloučková Kudrnová,grafička
  • Zuzana Píšková Hrivňáková, fotografka
  • Olga Nezmeškalová, překladatelka
  • Irena Straková, restaurátorka,Národní muzeum
  • Vladimíra Ostrovská, specialistka na údržbu nejrůznějších povrchů
  • Dominik Vinahora OFMCap., specialista na práce všeho druhu