Živí mezi mrtvými

Kateřina Hlouchová

KatkaKateřina je vedoucí hrobkového týmu. Zaměřuje se na marketingovou propagaci a spolupráci s organizacemi, které pracují v kultuře a turismu. Potkat ji můžete na komentovaných prohlídkách, ale i v pokladně. V kapucínské hrobce zúročuje svoje vzdělání (management v kultuře, estetika a kulturní studia) i praktické zkušenosti nabyté ve svém předchozím angažmá v Letohrádku Mitrovských. Je oblíbená zejména u zahraničních návštěvníků, protože vedle obvyklé angličtiny s nimi o zajímavostech kapucínské hrobky konverzuje také ve španělštině a italštině. Fascinuje ji gotický sloh a málokterý zdejší hrad unikl její pozornosti. Ráda se zaposlouchá do Handela, Pachelbela či swingových melodií. A nepřestává být vděčná bratřím Lumièrům za jejich vynález.

Cyril Josef Komosný

CyrilPřestože jako kapucínský kněz má primárně na starost duchovní péči o nemocné, zvládá vedle toho také promýšlet a spolupracovat na rozvoji hrobky. Miluje umění a architekturu baroka, zvláště stavby Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Je radost s ním cestovat, dokáže podat výklad k téměř každé církevní stavbě – od kapličky po katedrálu. Jeho přízvuk prozrazuje, že pochází z Moravského Slovácka, a to z hudebně založené rodiny. Hrál na cimbál a ve skříni mu nechyběl slovácký kroj. K jeho zálibám patří aranžérství, které je k vidění v kapucínském kostele, především v období liturgických slavností.

Dagmar Smolíková

DasaMá na starost pátrání v historických pramenech, správu hrobkového webu, komentované prohlídky i zodpovídání zvídavých otázek přímo v pokladně. Do kapucínské hrobky přišla posílena mnohaletými zkušenostmi z ekologického neziskového sektoru, zvláště ji obohatila devítiletka v redakci časopisu Sedmá generace. Je autorkou seriálu Putování po kapucínských klášterech, mozaiky ze života Franze Trencka i třeba textů k historii brněnského kapucínského kláštera. Zatím však nikde nenašla takovou klášterní knihovnu, která by se alespoň trochu podobala středověkému labyrintu z jejího oblíbeného románu Jméno růže.

Marie Doležalová

Majka2Její doménou je především práce v pokladně. Má však také na starost květiny na rajském dvorku hrobky i jeho aranžmá během zimních měsíců. Náš tým vydatně posiluje svým nezdolným optimismem a chutí pouštět se do nových věcí. Svůj čas ale netráví jen v podzemí kapucínského kostela. Potkat ji můžete také na bohoslužbách; patří mezi nejlepší lektory a lektorky, co u nás máme.

 

 

Naši spolupracovníci a spolupracovnice

  • Markéta Baštová, kunshistorička,Loreta Praha
  • Jana Kloučková Kudrnová,grafička
  • Zuzana Píšková Hrivňáková,fotografka
  • Olga Nezmeškalová, překladatelka
  • Irena Straková, restaurátorka,Národní muzeum
  • Vladimíra Ostrovská, specialistka na údržbu nejrůznějších povrchů
  • Dominik Vinahora OFMCap., specialista na práce všeho druhu