Kostel RedutaNa dohled od kláštera – komentované prohlídky

Srdečně vás zveme na speciální komentované prohlídky po stopách kapucínských dobrodinců (15. a 28. října 2021).

Kapucínský řád byl od svých počátků existenčně vázán na pestrou skupinu dobrodinců a dobrodinkyň. A určitě vás nepřekvapí, že řada z nich žila přímo v okolí klášterů ani to, že šlo o zajímavé a mnohdy i významné osobnosti.

V rámci našich podzimních prohlídek se vypravíme po stopách dobrodinců brněnských kapucínů. Putování začneme na dvoře kapucínského kláštera a zahradami projdeme až k Dietrichsteinskému paláci, klíčovému bodu kapucínské historie nejen v Brně, ale i na celé Moravě.

Poté navštívíme několik míst na Zelném trhu a sestoupíme na Kapucínské náměstí (viz mapa). Prohlídku uzavřeme v kapucínském kostele, kde se dodnes dochovaly připomínky štědrosti řádových příznivců. Historií kapucínského soužití se zdejšími měšťany i příslušníky šlechtických rodů v době baroka vás bude provázet naše kolegyně Dagmar Smolíková.

Dobrodinci

» Termíny prohlídek: 15.a 28. října, podrobněji viz přihlašovací formulář níže. Setkáme se v pokladně kapucínské hrobky.
» Délka prohlídky: 90 minut.
» Velikost skupiny: maximálně 20 účastníků.
» Vstupné je jednotné: 120 Kč.
» Prohlídky jsou vhodné spíše pro starší děti, cca od 12 let.
» Opatření proti covid-19: pokud nedojde ke změně, účastníci musí splňovat jednu ze tří podmínek: disponovat potvrzením o (1) negativním testu, (2) proběhlém očkování nebo (3) prodělané nemoci. Podrobněji je to rozepsáno zde.
» Prohlídky se konají pouze za příznivého počasí.

Vstupenku si můžete rezervovat zcela jednoduše:

Jméno:
E-mail:
Termíny prohlídek:
Počet zájemců:
Vaše vzkazy, dotazy atd.:

Těšíme se na setkání s vámi!