Návštěva hrobky

Kapucínská hrobka je častým cílem mnoha školních výprav z celé naší země. Svým charakterem poněkud vybočuje z řady obvyklých turistických památek. Nejedná se o muzeum nebo galerii, ale o pohřebiště, kde jsou uloženy skutečné lidské ostatky. Krypta sice seznamuje návštěvníky se způsobem života bratří kapucínů. Jejím hlavním poselstvím je však nevyhnutelnost konce lidského života – tematika smrti a pohřbívání.

Vzhledem k nelehkému tématu doporučujeme objednat pro žáky či studenty komentovanou prohlídku. Výklad samozřejmě rádi přizpůsobíme konkrétní věkové skupině. Zároveň prosíme, abyste před návštěvou žáky seznámili s pietním charakterem místa, které vyžaduje úctu a respekt vůči zesnulým. Pokud z jakýchkoli důvodů možnost komentované prohlídky nechcete využít, je možné si hrobku projít s tištěnými materiály. I v tomto případě se prosím objednejte. Stačí, když do poznámky formuláře napíšete svůj požadavek. Před návštěvou si prosím také přečtěte Návštěvní řád.

Komentované prohlídky

Pokud máte zájem o komentovanou prohlídku, rezervujte si prosím termín své návštěvy pomocí formuláře. Komentovaná prohlídka hrobky trvá cca 50 minut. Je možné zorganizovat i komentovanou prohlídku pro větší počet žáků, až okolo 40 – typicky pro dvě školní třídy. Objednávky prohlídek jsou závazné. Pokud budete chtít změnit čas prohlídky nebo nebudete moci přijít, dejte nám prosím vědět, nejlépe telefonicky.

Vstupné pro školní skupiny

Ceny vstupného vycházejí z našeho běžného ceníku a platí jak pro komentované prohlídky, tak i pro samostatné prohlídky bez výkladu.

Žáci, studenti 70 Kč 
Pedagogický doprovod skupiny zdarma

V případě jakýchkoli dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.

 

 

Rezervace komentované prohlídky pro školní skupinu: